Podzimní kurz meditace 2023

Podzimní kurz meditace 3.-5. 11. 2023

Tuněchodský mlýn (viz zde)

Učitel: František Lomský

Frant. Lomský se začal věnovat meditaci samathá v roce 1997 a od roku 2001 se zabývá zejména meditací vhledu (vipassaná). Absolvoval řadu meditačních ústraní v ČR i zahraničí s učiteli jako jsou Ashin Ottama, Bhante Sujiva, Steve Armstrong, U Vansarakhita, Ajahn Chandasiri ad. O svém přístupu k meditaci hovoří takto: "Je jenom jedna skutečnost, jedna Dhamma. Cesty k probuzení se do této skutečnosti jsou různé a individuální. Meditace samathá a vipassaná jsou dvě tváře jedné meditace a obě hrají svoji důležitou roli." František čerpá z různých duchovních tradic jako je theravádový buddhismus, ale také zen, džňana jóga či neduální nauka (advaita). Klade důraz na vědomé přebývání tady a teď a prosté žití v přítomnosti - jak v meditaci, tak v každodenním životě: "Skutečná meditace nemá začátek ani konec".    

Základní organizační informace ke kurzu:

Formát kurzu bude tradiční s pravidelným střídáním meditace v sedě a meditace v chůzi. Večer pak budou pravidelné přednesy o dhammě.

Doporučujeme přečíst si před zasláním přihlášky "Organizační podmínky na našich meditačních kurzech". Ať víte, jak to na našich kurzech chodí a nic vás nepřekvapí :-).

  • Výše příspěvku za celý kurz: 1 950 Kč. V této částce není obsažen dar (dána) pro učitele. Dána je finanční odměna za učení, které je od časů Buddhy předáváno jako dar. Její výše není stanovena - odvíjí se od štědrosti žáků. Dána se hradí v hotovosti přímo na kurzu.   
  • Přihláška se stává závaznou po uhrazení rezervačního poplatku ve výši 500 Kč.
  • Neplaťte příspěvek na kurz, ani rezervační poplatek, dokud neobdržíte potvrzující e-mail a platební údaje od manažera kurzu!
  • Vzhledem k omezenému počtu účastníků přijímáme přihlášky jen na celý kurz.
  • Zahájení kurzu proběhne v pátek 3. 11. od 18:00 hod. 

Registrační formulář

* Povinná pole.

(Odesláním formuláře souhlasíte s poskytnutím a zpracováním Vašich osobních údajů v souladu s GDPR.)

Vytvořte si webové stránky zdarma!