Kurzy meditace

Pořádáme pravidelná ústraní

Naše kurzy jsou zaměřeny na rozvoj meditace mettá (přátelské laskavosti), samathá (jednobodová koncentrace - samadhi) a vipassaná (vhled do charakteristik našeho prožívání: ne-já, nestálost, příčina neuspokojivosti a utrpení).  

Zpravidla pořádáme meditační kurzy během letních prázdnin (jeden / dva týdny) a v období od 27. 12. do 1. 1., tzv. "Novoročáky". Probíhají mimo Prahu v objektech, které si za tímto účelem pronajímáme a jsou vedeny zkušenými učiteli meditace, většinou mnichy či bývalými mnichy, často ze zahraničí. V tom případě jsou kurzy tlumočeny do češtiny.

Pokud máš zájem se kurzu zúčastnit, můžeš to udělat prostřednictvím formuláře níže. Jakmile bude vypsán nový kurz, najdeš ho na této stránce a na našem FB. 

Chtěl bys dostávat e-maily o našich kurzech a další sdělení, např. o návštěvách mnichů, přednáškách apod.? Pak vyplň formulář níže a do předmětu zadej text "Přidat do mailing listu".


Novoroční kurz meditace

27. 12. 2020 - 2. 1. 2021
Učitel: Václav Šmilauer
Tuněchodský mlýn u Tachova


Jelikož byl zrušen Novoroční kurz meditace 2020, nabízíme vám jako malou náplast přednes o dhammě od Bhanteho Ashina Ottamy z jednoho z dávných Novoročáků v minulosti. Je to přednes poněkud neformální, v uvolněné novoroční atmosféře, kde se báječně kloubí sranda a hluboká duchovní moudrost. Užijte si to :-). Název rozpravy: "Uhlí :-)"

Formulář pro přihlášku na kurz meditace:

(Odesláním formuláře souhlasíte s poskytnutím a zpracováním Vašich osobních údajů v souladu s GDPR.)