Kurz meditace 2024

Kurz meditace 26. 4.-1. 5. 2024

"Prožij a prozkoumej svůj vnitřní svět"

Místo: Skalní fara u Panušků (viz zde)

Učitelka: Piya Dassi

Krátké meditační ústraní vás zve, abyste sami uviděli pravdu svého života. Co to znamená být člověkem? Jak to cítíme, být člověkem? Co se může odehrávat v nitru? Čeho je schopna mysl? Čeho je schopno srdce? Co vede k utrpení? Co vede ke štěstí? Nepřemýšlejte o tom, přijeďte a zkoumejte to, prožijte vlastní zkušenost. 

Učitelka: Ayya Piyadassī je litevská buddhistická mniška, která praktikuje od roku 2007. S Dhammou se setkala na Goenkových vipassanových kurzech a hluboce se do ní ponořila v Myanmaru (dříve Barma), kde se stala mniškou v r. 2013. Zde meditovala v meditačních centrech Shwe Oo Min and Pa Auk a zde také dokončila magisterské studium pálijštiny a buddhismu na Shan State Buddhist University. Od roku 2021 učí Dhammu v Alokos centras, buddhistickém centru, které založila v Klaipedě (město v Litvě), a také na meditačních ústraních, které pro ni organizují její žáci v Litvě a Lotyšsku.     

Základní organizační informace ke kurzu:

Formát kurzu bude tradiční s pravidelným střídáním meditace v sedě a meditace v chůzi. Večery budou věnovány společnému sdílení meditační praxe a tématům spojeným s duchovní cestou.

Doporučujeme přečíst si před zasláním přihlášky "Organizační podmínky na našich meditačních kurzech". Ať víte, jak to na našich kurzech chodí a nic vás nepřekvapí :-).

  • Výše příspěvku za celý kurz: 5 500 Kč. Při úhradě celé částky do 28. 3. (Zelený čtvrtek, poslední pracovní den před Velikonocemi) je příspěvek na kurz pouze 5 000 Kč. V této částce není obsažen dar (dána) pro učitele. Dána je finanční odměna za učení, které je od časů Buddhy předáváno jako dar. Její výše není stanovena – odvíjí se od štědrosti žáků. Dána se hradí v hotovosti přímo na kurzu.
  • Přihláška se stává závaznou po uhrazení rezervačního poplatku ve výši 1 000 Kč.
  • Neplaťte příspěvek na kurz, ani rezervační poplatek, dokud neobdržíte potvrzující e-mail a platební údaje od manažera kurzu!
  • Vzhledem k omezenému počtu účastníků přijímáme přihlášky jen na celý kurz.
  • Zahájení kurzu proběhne v pátek 26. 4. od 18:00 hod., kurz končí obědem ve středu. Kurz je pětidenní, ale obsahuje pouze dva pracovní dny.

Registrační formulář

* Povinná pole.

(Odesláním formuláře souhlasíte s poskytnutím a zpracováním Vašich osobních údajů v souladu s GDPR.)

Vytvořte si webové stránky zdarma!