Meditace na Sklenářce 

Kurz meditace 3.-13. 6. 2024

Učitel: Tomáš Dhammadípa

Název kurzu: Metoda praxe utišení a vhledu (šámathá a vipašjaná)

Místo: Sklenářka (viz zde)

Spojení metody praxe utišení a vhledu (šámathá a vipašjaná) v rámci neudalistického přístupu k meditaci. Prohloubení praxe na základě Traktátu o probuzení víry v mahájánu (Mahájánašraddhótpádašástra, Ašvaghóša). Nirvána jako postupný proces nebo jako návrat k tomu, co již máme - k vlastní podstatě.

Základní organizační informace ke kurzu:

Formát kurzu bude tradiční s pravidelným střídáním meditace v sedě a meditace v chůzi. Ráno bude věnována chvilka meditačním instrukcím, večer pak budou pravidelné přednesy o dhammě.

Stravu lze zvolit vegetariánskou nebo veganskou a je možné se domluvit i na bezlepkové. Kurz se povede v českém jazyce a nebude tlumočen, účastnit se ho mohou ale i nečesky mluvící zájemci, kteří instrukce k meditaci obdrží v angličtině. Podrobné informace a studijní materiály budou rozeslány před kurzem.

Doporučujeme přečíst si před zasláním přihlášky Organizační podmínky na našich meditačních kurzech". Ať víte, jak to na našich kurzech chodí a nic vás nepřekvapí :-).

Odkaz na webové stránky Tomáše Dhammadípy: dhammadipa.cz

  • Výše příspěvku za celý kurz: 9 500 Kč. V této částce není obsažena dána pro učitele. Dána je finanční nebo jiný dar učiteli za Buddhovo učení. Její výše není stanovena - odvíjí se od štědrosti žáků. Je jí možno poskytnout přímo na kurzu .
  • Přihláška se stává závaznou po uhrazení rezervačního poplatku ve výši 500 Kč.
  • Neplaťte příspěvek na kurz, ani rezervační poplatek, dokud neobdržíte potvrzující e-mail a platební údaje od manažera kurzu!
  • Vzhledem k omezenému počtu účastníků přijímáme přihlášky jen na celý kurz.

Registrační formulář

* Povinná pole.

(Odesláním formuláře souhlasíte s poskytnutím a zpracováním Vašich osobních údajů v souladu s GDPR.)

Vytvořte si webové stránky zdarma!